Andrzej Budejko / fagot - Sekcja Instrumentów Dętych i Perkusji

Przejdź do treści

Andrzej Budejko / fagot

pedagodzy > instrumenty drewniane



Szkołę muzyczną II st. ukończył w klasie Haliny i Tadeusza Zakrzewskich.
Studia muzyczne w AMFC w Warszawie ukończył w 1988 r.

1985r.  -  finalista
konkursu fagotowego w Vercelli we Włoszech.
1985r.  -  2 miejsce
na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy
1988r.  -  wyróżnienie
na Ogólnopolskim Konkursie w Rokosowie.

W latach 1983-1986 był członkiem Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka.

Od 1986 r. pracuje w Filharmonii Narodowej w Warszawie  - od 1993 na stanowisku muzyka-solisty i kierownika grupy fagotów.
Z zespołami Filharmonii Narodowej i Sinfoni Varsovi odbył tournee zagraniczne po Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej.
Jako solista występował z orkiestrami: Amadeus i Sinfonia Varsovia pod dyrekcją takich dyrygentów jak; Lord Yehudi Menuhin, Agnieszka Duczmal, V. S. Gertenbach, T. Jansen.  





W.A.Mozart
Sinfonia concertate Es dur

Yehudi Menuhin
dyrygent

soliści:

Bolesław Słowik -
obój
Aleksander Romański -
klarnet
Paweł Szczepański
- waltornia
Andrzej Budejko -
fagot

0rkiestra Symfonia Varsovia

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego





materiały filmowe udostępnił Andrzej Budejko


W.A.Mozart - Sinfonia concertate Es dur KV 297 b
częsć 1 - Allegro (fragment - kadencja)












W.A.Mozart
- Sinfonia concertate Es dur KV 297 b
część 3 - Andantino con variazioni















Z orkiestrą „Amadeus" pod dyrekcją A. Duczmal nagrał płytę z koncertami fagotowymi Antonio Vivaldiego.

Nagranie to otrzymało nominację do nagrody FRYDERYK 2000.




Z kwintetem instrumentów dętych „Aluos” złożonym z muzyków-solistów Filharmonii Narodowej koncertował w kraju i w Europie Zachodniej.

Od wielu lat zajmuje się pracą pedagogiczną, a jego uczniowie odnoszą znaczące sukcesy na konkursach muzycznych:

Mateusz Budejko
      
1 miejsce   XVII Festiwal Instrumentów Dętych, Piała Podlaska 2014
Klaudia Abramczuk
      3 miejsce   XVII Festiwal Instrumentów Dętych, Piała Podlaska 2014
      3 miejsce  V Ogólnopolski Festiwal Fagotowo-Obojowy, Bytom 2013
Sara Bulili
      3 miejsce  
VIII Spotkania instr.dętych, Warszawa 2008
Dawid Daszkiewicz-Dąbrowski

      2 nagroda
 28 Ogólnopolski Konkurs Młodego Muzyka, Szczecinek 1999
      1 nagroda
 Ogólnopolskie Przesłuchania Instrumentów Dętych, Olsztyn 2000
      Stypendium
 Ministra Kultury 2004 r.
Jeremi Gruca
      3 miejsce  IX Spotkania Muzyczne instr.dętych, Warszawa 2010
      wyróżnienie  
V Konkurs instr.dętych Jupiter, Kraków 2011
Piotr Kosiński

      2 nagroda
  Ogólnopolskie Przesłuchania Instrumentów Dętych, Olsztyn 2002
      1 nagroda
  Ogólnopolskie Przesłuchania Instrumentów Dętych, Bydgoszcz 2004
      Stypendium  
Ministra Kultury 2000 r.
Magdalena Laskowska

      wyróżnienie
Jasielskie Spotkania Muzyczne, Jasło 2006
      wyróżnienie
 I Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Drewnianych, Wrocław 2007
      wyróżnienie
 Ogólnopolski Konkurs  na Instrumentów Dęte „Miniatura 2009”, Bydgoszcz
      1 miejsce  
VIII Spotkania instr. dętych, Warszawa 2008
      wyróżnienie
III Ogólnopolski Festiwal Fagotowo-Obojowy, Bytom 2009
      wyróżnienie II stopnia
 VII Ogólnopolski konkurs instr.dętych Etiuda, Szczecin 2009
      2 nagroda  
IV Międzynarodowy Konkurs instr. dętych, Wrocław 2010
      finalistka z wyróżnieniem  
VIII Międzynarodowy Konkurs instr. dętych, Jastrzębie Zdrój 2010
     Stypendium
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010
Piotr Kamiński

     4 nagroda
     Jasielskie Spotkania Muzyczne, Jasło 2006
     wyróżnienie
  22 Konkurs Młodego Muzyka, Szczecinek 2006
     3 nagroda
  Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Jastrzębie Zdrój  2006
     1 nagroda
   Ogólnopolski Festiwal Fagotowo - Obojowy, Bytom 2007
     1 nagroda
  I Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Drewnianych,  Wrocław 2007
     Stypendium
  Ministra Kultury 2007 r.
     1 miejsce
   23 Konkurs Młodego Muzyka, Szczecinek 2008

     3 nagroda  III Ogólnopolski Konkurs Fagotowy im.C.M.Webera, Wrocław 2008
Julia Guzińska

     1 miejsce
   Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia, Warszawa 2007
Dymitr Sawicki
     
wyróżnienie  VI Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Wrocław 2013
     wyróżnienie  IX Spotkania Muzyczne instr.dętych, Warszawa 2010
Paweł Sawicki
     3 miejsce  IX Spotkania Muzyczne instr.dętych, Warszawa 2010
     3 miejsce  
III Międzyszkolny Konkurs instr.dętych "Tańce różnych epok", Warszawa 2011


W 200l r. został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką  „Zasłużony Działacz Kultury"
W 2004 r. w ZPSM nr.4 im. Karola Szymanowskiego otrzymał nagrodę indywidualną II stopnia.
W 2011 nagroda dyrektora szkoły I stopnia

aktualizacja 24 marca 2018
Wróć do spisu treści