Cornelia Högl-Egretzberger saksofon - Sekcja Instrumentów Dętych i Perkusji

Przejdź do treści

Cornelia Högl-Egretzberger saksofon

Historia > warsztaty saksofonowe 2012


Cornelia Högl-Egretzberger                    

Cornelia Högl urodziła się w Wiedniu w 1983. Ukończyła swoje studia w zakresie gry na saksofonie i pedagogiki saksofonowej z wyróżnieniem – studiowała saksofon na der Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie prof. Oto Vrhovnika I prof. Christiana Maurera. Następnie studiowała w klasie prof. Daniela Gauthiera (der Hochschule für Musik w Kolonii)
Brała udział w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez znakomitych saksofonistów, takich jak Jean-Marie Londeix, Eugene Rousseau, Arno Bornkamp, Vincent David I Jean-Yves Fourmeau w Austrii, Niemczech I Francji.
Cornelia Högl-Egretzberger jest zarówno solistką jak I kameralistką. Wraz z pianistą Stefanem Schönem regularnie koncertuje w duecie Appassionata.
Cornelia Högl-Egretzberger od 1998 r. wraz z organistą Markusem Fallbacherem przedstawia swojej publiczności nowe połączenie brzmieniowe saksofonu I organów.
Ponadto, wielokrotnie występowała jako solistka z orkiestrami: Lower Austrian Windorchestra, „Tullnerfelder“ Windorchester, Symphonyorchestra of the University of Music Ljubljana, Saxophone Orchestra of the University of Music and Performing Arts Vienna, Youth Symphony Orchestra of the music school Tulln i the Saxophone Orchestra Classique.

Jest jednym z pierwszych członków European Saxophone Ensemble (Bruksela). Występuje również w Vienna Saxophonic Orchestra, prowadzoną przez Larsa Mlekuscha (profesor Privatuniversitat w Wiedniu), oraz “Ensemble Confluence”.
Wraz z tymi zespołami koncertowała w całej Europie (Słowenia, Włochy, Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Polska, Cypr, Litwa, Łotwa, Estonia). W lipcu 2012 wraz z Vienna Saxophonic Orchestra wystąpi na Światowym Kongresie Saksofonowym w Szkocji.
Cornelia Högl-Egretzberger występuje również w składzie różnych orkiestr, m.in. Radio Symphony Orchestra Vienna, orkiestrach University of Music and Performing Arts Vienna, „Tullnerfelder“ Windorchestra, Saxophone Orchestra Classique i Windphilharmony Lower Austria.
Dyskografia Cornelii Högl obejmuje następujące nagrania:

  • Project Wiener Klangstil Volume 3 SAXII, (nowe austriackie kompozycje na 12 saksofonów)

  • „La creation du Monde“Dariusa Milhauda (University for Music and Perfomring Arts Vienna)

  • “Reed Action” w European Saxophone Ensemble

  • “Aeration” w European Saxophone Ensemble


Cornelia Högl brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach, m.in. „Prima La Musica“, „Musica Juventutis“, „Aeolus“ oraz  „Pacem in Terris“. Zdobyła II miejsce w konkursie „Prima La Musica“., wygrała „Musica Juventutis“, dzięki czemu debiutowała w wiedeńskim Konzerthaus (2005r).
Od 2004 r. Cornelia Högl prowadzi klasę saksofonu w Tulln a od 2009 r. na der Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej -
www.corneliahoegl.com  

Wróć do spisu treści